Fronius inverterek Wifi kapcsolatának újra beállítása

Másik hálózat vagy új WiFi jelszó esetén

Útmutató

Előfeltétel

1.) Működő 2,5 GHz-es Wifi kapcsolat, melynek tudjuk a jelszavát és az inverter helyén elérhető.

(A 2,5 GHz hiánya egyes szolgáltatók új típusú routereinél fordulhat elő. Ez esetben az tapasztalható, hogy az inverter nem látha a házi WiFi hálózatot, de mondjuk a mobiltelefon igen. Ekkor be kell kapcsolni a routeren a régebbi -2.5GHz- csatornákat is! Ebben a szolgáltató vagy a router gyártója tud segítséget adni.)

2.) A WiFi hálózat nevében ne legyen ékezetes karakter.

3.) Az inverter legyen áram alatt és bekapcsolva. Ha a kijelző világít, akkor ez megoldva. Ha nem, akkor éjszakai módban van az inverter. A megoldás ilyen esetben egy ki-bekapcsolás vagy megvárjuk a napfényes időszakot.

4.) Korábban az inverter távfelügyelete már be lett állítva. (Ha nem, akkor ez az útmutató kell Önnek)



Használati útmutató a kijelzőhöz és az alatta található gombokhoz

A kijelző alján (legalsó sor) mutatja a rendszer, hogy az éppen alatta található érintő "gombok", milyen funckiót látnak el. E gombokat az ábrán kékkel jelöltük és a hozzájuk tartozó ikont pirossal karikáztuk be.

A gombok érintésre reagálnak, így nem kell erőt kifejteni nyomkodás közben

(A példa képen például: a bal oldali gomb balra lapoz, mellette lévő jobbra lapoz. A következő gomb jelenleg semmit nem csinál, az utolsó, a jobb oldali pedig "Enter" azaz belép az adott menüpontba.)

Érintő gombok működése

Használati útmutató ezen leíráshoz

Az egész művelet nettó 2-3 percet vesz igénybe, nem érdemes a jelenlegi leírás terjedelme miatt megijedni.

Célszerű:

  • a beállításokat PC-n vagy laptopon végezni, mert ott a képernyő mérete miatt kényelmesebben megtalálhatóak az oldal elemei.
  • ezt az útmutatót a beállítások mellett párhuzamosan figyelni (esetleg egy telefonon, okoseszközön), hogy gördülékenyen lehessen követni a lépéseket.

Nem kell többet csinálni, viszont az itt leírt lépéseket pontosan hajtsa végig.

Nagyvonalakban a következő fog történni:

  1. Az inverteren bekapcsoljuk a WiFI jelsugárzást és csatlakozunk az inverter saját WiFI hálózatához (mondjuk) egy telefonnal.
  2. A telefonnal egy böngésző segítségével elvégzünk pár beállítást

Az esetek többségében nincs rá szükség, azonban ha -a lépések pontos követése esetén- mégis valami eltérést tapasztal a leírtaktól, akkor az aktulás lépés alatti "Segítség" gomb alatt találhat megoldást a problémára. Ha még így is elakadt, akkor e-mailben jelezze azt, hogy melyik lépésnél tart és mi a probléma, amiért nem tud tovább haladni.



Lépésről lépésre

1.) Érintsük meg a kijelző alatti 4 gomb valamelyikét. Feltűnik a menürendszer, ahol a két bal oldali érintő gombbal lehet balra, illetve jobbra lapozni.

Segítség
Érintésre nem történik semmi!

Nincs áram alatt, vagy nincs bekapcsolva az inverter. Helyezze áram alá és kapcsolja be az invertert.

Beállítások megjelentítése

2.) Lapozzunk a beállításokhoz, amit egy csavarhúzó és egy csavarkulcs szimbolizál. Ha sikerült, nyomjuk meg az "Enter"-t, azaz a jobb oldali gombot.

Beállítások megjelentítése, kiválasztása

3.) A látható almenüpontok közül tekerjünk a "WiFi hozzáférési pont" (WiFi Access Point) menüponthoz. A két bal oldali gombbal lehet fel, illetve lefelé tekerni az almenüpontok között.

Ha a "Wifi Access Point" az aktuálisan kiválasztott almenüpont, akkor nyomjuk meg az "Enter"-t, azaz a jobb oldali gombot.

WiFi almenüpont kiválasztása

4.) A következő képernyőn kérdezi az inverter, hogy bekapcsolja-e a Wifi hozzáférést. Erre igen lesz a válasz, amit szintén az "Enter"-t, azaz a jobb oldali gombbal tudunk elérni.

WiFi hozzáférési pont aktiválása

5.) Egy várakoztató üzenet és pár másodperces várakozást követően a kijelzőn feltűnik a WiFi hozzáférési pont adatai.

Az inverter kijelzőn most olvasható kérdésére egyelőre nem válaszolunk.

WiFi hozzáférési pont aktiválása sikerült

6.) A beállításra használt laptoppal / telefonunkkal nyissuk meg az elérhető WiFi hálózatok listáját!

Segítség

Itt keressük ki azt a hálózatot, aminek a neve a FRONIUS kezdettel bír. (A teljes nevét egyébként az előző lépésben láthatjuk az SS sorban.)

Csatlakozzunk ehhez a hálózathoz. A jelszó az lesz, hogy 12345678.

Kis várakozás után a telefon lehet, hogy feldob egy üzenetet, miszerint a most csatlakozott WiFi hálózat nem kapcsolódik az internethez. Nem baj! Maradjunk ezen a hálózaton.

Ha a későbbi lépések során, valami oknál fogva megszűnik a Fronius WiFi hálózata, akkor a korábbi lépéseket eddig a pontig újra el kell végezni.

7.) A telefonunkkal nyissuk meg a böngészőnket és gépeljük be azt, hogy datamanager és nyissuk meg, mint bármely más weboldalt.

Segítség
Nem töltődik be semmi!

Próbálja a datamanager szó helyett a 169.254.0.180 címet beírni a böngészőbe!

A böngésző azt írja, hogy "Offline állapotban van, a találatok hozzáférhetővé válnak, amint újra lesz internetkapcsolat ..."

Ne a keresőmezőbe, hanem a (legfelső) sorba írja be a datamanager szót..
Ne a kereső mezőt használjuk

A Google keresője töltődik be

Ellenőrizze, hogy a Fronius WiFi hálózatán van-e az eszközével. Ha nem, akkor az előző lépést végezze el újra, figyelmesen

Datamanager megnyitása

8.) A betöltődés (5-10mp körülbelül) bejön a Fronius inverter "weboldala".

Itt, ha felhasználónevet és jelszót kér, akkor a felhasználónév legyen admin, a jelszó pedig admin123.

Itt, ha felugró üzenet fogadja, akkor OK-ézza, majd a bal oldali gombot (SOLAR WEB WIZARD) kattintsuk le.

Datamanager webes beállítása

9.) Jobb oldali menüpontban Keressük meg a Beállítások (angolul Settings) menüpontot és kattintsunk rá. Ezek után a bal oldali menüpontok között válasszuk a Hálózat (angolul Network) menüpontot.

10.) Ezek után már ismerős helyen vagyunk. Itt megint meg kell mondani, hogy WLAN segítségével akarunk csatlakozni az internetre.

A jobb oldali kis ablakban az inverter listázza az általa megtalálható WiFi hálózatokat. Itt kell kikeresni a sajátunkat.

Jelöljük ki a sajátunkat, majd a kis ablak alatti Beállít (Set) gombra bökjünk rá.

11.) Az így felugró ablakon adjuk meg a jelszavunkat az saját/otthoni WiFi hálózathoz.

Az ellenőrzéshez segítséget nyújt a jelszó alatti kis pipálós négyzet használata. Ekkor olvasható lesz a jelszó!

Ellenőrzés után bökjünk Mentés (Save) gombra.

Ha a telefon/számítógép kérdezi, hogy elmentse a jelszavunkat: Nem érdekes.

WiFi jelszó megadása

12.) Ezek után a felület teteján található X és pipa ikonok közül a pipa ikonra kattintsunk rá, ezzel elmentve a beállításokat.

13.) Ennyi volt.

Zárja be a böngésző ablakot. Ha az inverter még azt kérdezi a kijelzőn, hogybezárja-e a hozzáférési pontot ("Deactivate WiFi AP?"), akkor ott is lehet "Enter"-t, azaz a jobb oldali gombot nyomni.

Ezek után az inverter csatlakozik az újonnan beállított hálózatohz és pár percen belül feltölti -a korábban nem jelentett- termelési adatokat. Az applikáción belül ezt hamarosan már látja is majd.

© 2024, Minden jog fenntarva www.napelem-borsod.hu